TAŞINMANIZA KOLAYLIK SAĞLAYACAK PRATİK BİLGİLER, evden eve nakliyat ile ilgili pratik bilgiler nelerdir? İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve diğer illerde sizin için araştırdık.

 

TAŞINMANIZA KOLAYLIK SAĞLAYACAK PRATİK BİLGİLER

Taşınmak, zahmetli ve çok zaman isteyen bir eylemdir. Fakat siz önceden programlı ve düzenli olarak evinizi toplarsanız, taşınmak için anlaştığınız nakliyat firması da daha kolay, daha hızlı ve daha düzenli olarak eşyalarınızı taşır. İşe ilk olarak cam eşyalarından başlamanızı öneririz. Çünkü: Cam eşyalar, güzel paketlenmezse, taşınma sırasında kırılabilir. Daha sonra bu sırayı kıyafetler devam ettiriyor.  Daha sonrasında ise beyaz eşyalar ve mobilyalar geliyor. Firmamız şimdiye kadar birçok nakliye işlemini hasarsız ve hızlı bir şekilde sonlandırdığı için, nakliyat firmaları alanında en çok tercih edilen firmalar arasında yer alıyor.Cerrahoğlu Evden Eve Nakliyat Ambalaj ve Paketleme -16

 

Size yazımızda sunduğumuz bilgilerle, evden eve nakliyat yapılırken, işleminiz daha kolay hale gelecektir. Cam eşyalar, tek tek gazetelere sarılıp, kutular içine yerleştirilmeli. Eğer böyle bir imkânınız yoksa da cam eşyalarınızı plastik leğenlere aralarına plastik kapak ya da kalın poşetler koyarak da yerleştirebilirsiniz. Kıyafetlerinizi yerleştirirken tek dikkat etmeniz gereken nokta: Buruşuk bir şekilde yerleştirmemenizdir. Eğer buruşuk yerleştirirseniz kıyafetlerinizi tekrar ütülemek zorunda kalabilirsiniz. Beyaz eşyalar ve mobilyalar da taşınma sırasında çok hasar gören parçalardan biri. Bu hasarları siz de yaşamamak istiyorsanız; Beyaz eşya ve mobilyalarınızı beyaz köpükle ya da çarpma esnasında eşyalarınızı koruyacak malzemelerle kaplanmalıdır.

 

Peki, Taşınmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Eşyalarınızı en az 1 hafta önceden toplamaya başlamanız gerekiyor.
  • Eşyalarınızı toplarken, bütün odaları bir arada değil, tek tek toplamanız gerekir. Eğer imkânınız varsa topladığınız odanın eşyalarını aynı renk kutu ve poşetlere koyarak yerleşirken zorlanmadan bulabilirsiniz.
  • Kırılacak eşyaların üzerine ‘’kırılacak’’ yazısı yazmak, çok dikkat çekmiyor. Bunun yerine imkânınınız varsa kırılacak eşyalarınızın kartonlarının içine bol bol beyaz köpük yerleştirerek hasarları en aza indirebilirsiniz.
  • Mobilyalarınızın ağır olmaması için baza altınız da ya da çekyatınızın altında bulunan eşyaları çıkarmanız gerekir.

Nakliyat alanında öncü olan Gebze evden eve nakliyat firmamız, yukarıdaki yazımızda taşınma öncesinde yapılabilecek birkaç pratik taşınma önerisi sunduk. Cerrahoğlu Nakliyat Firmamız, müşterilerimiz için elinden geldiğince dikkatli ve hızlı taşıma işlemi yapmaktadır. Eşyalarınız nakliyat firmamızı seçtiğiniz zaman sigortalı olarak taşınacaktır.